FAQ:

Що таке «порошкове вино»?

Зробити вино з порошку можна. Це вже буде не вино, а якийсь напій на воді. Вино ж - продукт алкогольного бродіння виноградного соку. «Порошкове вино» - це міф, який зародився в часи сухого закону в США, коли за торгівлю вином можна було сісти в тюрму, а ось так звані «порошкові брикети» можна було продавати легально. У наш час вірити в цю легенду, щонайменше, дивно. Навіщо, наприклад, виноробам компанії «Шабо» випаровувати виноградний сік до порошкового стану, щоб потім відновлювати його для виробництва вина? Адже компанія має 1200га виноградників, більше 4 мільйонів виноградних лоз, а виноробне обладнання тут - одне з кращих в Європі ... Мабуть, коли все-таки говорять про «порошкове вино», плутають поняття неякісного вина і відвертого фальсифікату (підробки).

Що значить логотип Shabo?

Фірмовий знак компанії «Шабо» - це комбінований логотип, який складається з 2-х частин - складного графічного знака та слова Shabo. Складний графічний знак. По-перше, це древній знак підв'язаною виноградної лози (шпалера і лоза). По-друге, в знаку проглядаються великі літери - «Т» (вертикально) і «Ш» (повернуто на 180 градусів), що означає, «Терруар» + «Шабо». Знак уособлює унікальність шабського терруара. По-третє, в логотипі можна угледіти 2 букви «Ш», що означає «Шабо» + «Швейцарські колоністи». На дату заснування швейцарської виноробної колонії Шабо вказує також цифра - 1822. Слово SHABO. Як відомо, Шабо - це назва місцевості. У логотипі Shabo написано англійською мовою, який вже давно стала мовою міжнародного спілкування. Латиниця підкреслює також швейцарські (європейські) коріння виноградарства і виноробства Шабо.

Яка історія походження слова Шабо?

Слово Шабо сталося з турецької мови. Найстаріший варіант написання - Aşağа Ba'a (1694), пізніше - Acha-Abag (1788). Слово перекладається, як «нижній виноградний сад, нижні виноградники». Нижній тому, що розташовані були виноградники нижче г.Аккерман (нині м.Білгород-Дністровський). У 1822 році швейцарські переселенці заснували в цій місцевості своє виноробне поселення. Для них вимова слова Acha-Abag виявилося складним, тому вони назвали свою колонію коротко на французький манер «Шабаг'» ( "Chabag"), а потім «Шаба». Так вийшло сьогоднішню назву «Шабо».

Що таке вино «однієї ночі»?

Рожеве молоде вино «Shabo» усвідомлено методом троянді із застосуванням технології «однієї ночі». Свій дивний рожевий колір вино набуває не через змішання (купажування) червоного і білого базового вина, а методом настоювання сусла на мезге протягом всього лише однієї ночі при низьких температурах - для посилення екстракції кольору і ароматичних речовин. Для збереження свіжості бродіння сусла здійснюється при низьких температурах - +15 + 16 ° С.

Чи правда, що хороше вино обов'язково - дороге вино?

Купуючи вино, ми не завжди замислюємося, що частина суми платимо за його віддалену транспортування, рекламу, акцизний збір та ін. Ось і виходить, що імпортне вино, нехай навіть не найкращої якості, в Україні може коштувати чималих грошей. Доступна же ціна високоякісних вин українських виробників - найчастіше результат коротких маршрутів доставки, оптимізація маркетингових витрат і облік реалій місцевого ринку.

У чому секрет високої якості ігристих вин?

Відомо, що секрет якісного ігристого вина тримається на «трьох китах»: - наявність особливих сортів винограду шампанського напрямку, для вирощування яких потрібні особливі природні умови місцевості - терруар - наявність сучасного обладнання для суворого дотримання всіх технологічних процесів створення ігристих вин - і, нарешті, головне - фахівці високого класу, майстри по створенню ігристих вин класичним методом шампанізації в пляшці і за методом Шарма У компанії «Шабо» ігристі вина створені з урахуванням всіх цих вимог.

Хіба збирають в «Шабо» виноград вручну?

Для вин Шабо Резерв та ігристих вин Шабо виноград збирають рано вранці і тільки вручну, акуратно укладають до 13 кг в спеціальні ящики. Ящики завантажують в рефрижератори, і вже через 15 хвилин виноград у відділенні з прийому та переробки. Для інших же вин Шабо виноград збирають також вручну, але без укладання в ящики, або ж за допомогою сучасного імпортного комбайна.

Чи вистачає компанії «Шабо» власного винограду?

В Шабо близько 1200 га виноградників, а це близько 4 млн елітних виноградних лоз, більше 10 млрд виноградних ягід за сезон. Тому компанії «Шабо» цілком вистачає винограду для створення високоякісної продукції - тихих та ігристих вин, коньяків, бренді, вермутів і виноградної горілки Шабо.

Що таке квеврі?

З найдавніших часів в Грузії використовували особливий, єдиний у світовій практиці спосіб виробництва вина, який отримав назву «кахетинський». Виноград разом з шкіркою і кісточками зазвичай тиснули ногами (за традицією це робили тільки чоловіки). Це найніжніший спосіб отримання сусла, тому що не ушкоджуються кісточки, які при дробленні надають гіркоту вину. Виділений таким чином виноградний сік стікав по жолобах в підземні глечики-квеврі для бродіння, витримки і подальшого зберігання. Квеврі (наголос на Е) - глиняні конусоподібні посудини. Їх повністю закопували в землю, найчастіше в марані - в грузинському винному погребі, і тільки отвір глечика знаходилося на рівні підлоги. Ємності таких глечиків доходять до 500 декалітрів. Судини щільно закривалися кам'яними кришками і засипалися землею, товстий шар землі забезпечував винам стабільний температурний режим близько 14`С. Термін витримки визначався стилем вина. Таким чином, в кахетинських винах високий рівень танінів (приємна терпкість, екстрактівность) виходив не за рахунок контакту з дубової деревиною, а завдяки наполяганням на мезге, часом і на гребенях виноградного грона. Саме цим фахівці пояснюють потужні лікувальні властивості кахетинських вин. Під час екскурсії по «Центру культури вина Шабо» гості мають можливість познайомитися з цією унікальною технологією в так званому «Грузинському погребі».